قوانین و مقررات استفاده | گزارش اعتباری و اعتبارسنجی آی چک قوانین و مقررات استفاده | سامانه اعتبارسنجی آی چک

قوانین و مقررات استفاده

لطفاً موارد زیر را جهت استفاده از خدمات سامانه اعتباری آی چک به دقت مطالعه نمایید.

استفاده و ثبت درخواست بر روی سامانه آی چک به معنی پذیرش تمامی مفاد، شروط و بندهای ذکر شده در بخش قوانین و مقررات توسط شما خواهد بود. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

ضمانت نامه: به موجب این بند، محتوای آی چک بر اساس داشته‌های جمع آوری شده فعلی است. سامانه اعتباری آی چک تلاش خواهد نمود تا این اطلاعات دقیق، قابل اتکا، به موقع، بدون اشکال یا قطعی باشند. با این حال به دلیل بروز مشکلات احتمالی، آی چک نمی‌تواند این موارد را تضمین نماید.

سلب مسئولیت:

- به موجب این قرارداد کاربر تایید مینماید که مسئولیت تمامی اقدامات و ارتباطاتی که از طریق و یا با این سامانه انجام می‌شود، با خود اوست و تعهد خود را مبنی بر استفاده منحصرا مناسب و متعارف از این سامانه اعلام میدارد.
- اطلاعات ذکر شده در گزارش اعتباری تماما توسط شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران و بر اساس داده های موجود در بانک های کشور می باشد. لذا در زمینه صحت اطلاعات مسئولیتی متوجه سامانه آی چک نمی باشد. با این وجود این موارد به معنی صحت صد در صدی گزارش نیست.
- گزارش اعتباری شما فقط در اختیار شما قرار می گیرد و هیچ فرد دیگری حق دسترسی به این گزارش را نخواهد داشت، مگر آنکه خود کاربر دسترسی مشاهده گزارش خود را به کاربر دیگری ارائه کند.
- در هنگام درخواست گزارش اعتباری می بایست از خط تلفن همراهی استفاده کنید که متعلق به خودتان است. به این معنی که کد ملی و شماره تلفن همراه آن در شبکه تلفن همراه مطابقت داشته باشد و سند تلفن همراه به نام متقاضی دریافت کننده گزارش باشد. در غیر اینصورت گزارش اعتباری به کاربر نمایش داده نخواهد شد و مسئولیت کلیه عواقب آن به عهده کاربر می باشد. لازم به ذکر است کنترل تطابق بین شماره تلفن همراه و کد ملی بعد از عملیات پرداخت انجام شده و در صورت عدم تطابق وجهی به متقاضی عودت داده نخواهد شد. لذا در این زمینه دقت لازم را به عمل آورید.
- به موجب این قرارداد کاربر متعهد میگردد که از هرگونه ورود خسارت یا اخلال در این سامانه و هرگونه اقدامی که منجر به وقفه در ارائه خدمات سامانه گردد خودداری نماید و در صورت بروز هرگونه تخلف مسئولیت جبران ضرر و زیان با کاربر است و سامانه بدون هیچ اعلام قبلی مجاز به قطع دسترسی و بستن حساب کاربر می باشد.
در صورت عدم استفاده کاربر از نتیجه ی اعتبارسنجی، هزینه دریافت شده قابل عودت نمی‌باشد.
گواهی اعتبارسنجی، صرفا سندی عادی می باشد که پس از بررسی وضعیت اعتباری به درخواست و تایید شما صادر می گردد و این گواهی به معنای پرداخت هیچ گونه تسهیلاتی از سوی بانک ها و موسسات مالی به درخواست دهنده نمی باشد.
هیچ ضمانتی برای دسترسی به محتوا نیست ماهیت اینترنت و روابط آنلاین اقتضا می‌کند که عملکرد سایت با وجود تلاش‌های ما و شبکه تامین کننده اینترنت شما مطابق انتظار نباشد. ما ضمانت نمی‌کنیم که عملکرد سایت و محتوای آن هیچ اختلالی نداشته باشد. به علاوه، زمانی که استفاده شما از سایت بیش از حد و بر خلاف شرایط مذکور باشد، ممکن است منجر به این شود که عملکرد سایت و محتوای آن مطابق برنامه نباشد. ما به طور معقول تلاش می کنیم که عملکرد سایت و محتوای آن همیشه در وضعیت خوبی باشد و با موافقت شما اگر اختلالی در سیستم یا هر مشکلی مربوط به سایت و محتوای آن مشاهده شد سریعا ما را مطلع کنید و در دوره اختلال سامانه هیچونه پرداخت و درخواستی نباید توسط شما بر روی سامانه صورت گیرد.

ورود و احراز هویت:
1- با وارد کردن شماره تلفن همراه خود در حین ثبت نام و وارد کردن کد ملی خود در قسمت «دریافت نمره اعتباری » تایید می کنید که شخصا وارد سامانه شده و درخواست گزارش نمره اعتباری را داده اید.
- در صورتیکه شخصی در قسمت دریافت نمره اعتباری دیگران کد ملی و شماره تلفن شما را وارد کند، کد تاییدیه دریافت نمره اعتباری برای شماره تلفن شما ارسال خواهد شد.(ورود این کد در سامانه توسط آن شخص و ارسال آن در پیامک توسط شما (در نسخه پیامکی)، به منزله آن است که شما دسترسی دریافت کارنامه اعتباری خود را به شخص گزارش گیرنده داده اید و مسئولیت آن بر عهده شخص شماست.
3-شما با ارسال کد ملی خود از شماره تلفن همراه متعلق به خودتان در نسخه پیامکی تایید می کنید شخصا درخواست گزارش را داده اید. در صورتیکه شخصی دیگر با شماره تلفن همراه متعلق به شما و با وارد کردن کد ملی شما اقدام به دریافت گزارش کند مسئولیت آن بر عهده شخص شما می باشد.

قیمتها و هزینه‌ها:
-در صورت درخواست نمره اعتباری دیگران توسط شما، هزینه گزارش می بایست توسط شما پرداخت شود.
میتوانید تنها با پرداخت مبلغ 10,000 تومان برای اشخاص حقیقی و یا مبلغ 15,000 تومان برای اشخاص حقوقی گزارش اعتباری خود را دریافت نمائید.
قیمت ها و هزینه های اشاره شده برای دریافت خدمات در سامانه آی چک با توجه به تصمیم گیری های آتی امکان تغییر دارد و فرد برای درخواست های گزارش اعتباری جدید مکلف به پرداخت هزینه های جدید است. همچنین امکان دارد ارائه ی هر خدمت فعلی سامانه در دوره مشخصی معلق یا متوقف شود.

اصلاح و دسترسی به اطلاعات و گزارشات اعتباری
هر کاربر این حق را دارد در هر زمان که درخواست نماید میتواند گزارش اعتباری خود را دریافت کند. بر همین اساس آی چک توصیه می نماید کاربران این سامانه به طور منظم نسبت به دریافت گزارشات اعتباری و رتبه بندی خود اقدام نمایند تا آخرین تاریخچه اعتباری شان همیشه در دسترسشان باشد. کاربر می تواند هرگونه اختلاف را به صورت مکتوب به تیم پشتیبانی آی چک اطلاع دهد تا نسبت به بررسی و تصحیح موارد مورد اشاره اقدام گردد.

حقوق مالکیت معنوی:
تمامی حقوق مادی و معنوی موارد هویت بصری و عملیاتی سامانه آی چک شامل عناوین،، شعارها، نشانه ها، ساختارها، طرح‌ها، محتوای تولید شده و سایر موارد به کار رفته در سامانه، منحصرا متعلق به شرکت توسعه تهاتر امین است و هرگونه استفاده غيرمجاز از آن مطلقاً ممنوع و موجب پیگرد قانونی است.